Na co zwracać uwagę przy wyborze gabloty wystawowej – gabloty muzealne i wystawowe.

Na co zwracać uwagę przy wyborze gabloty wystawowej – gabloty muzealne i wystawowe.

Przy zakupie gabloty do muzeum, czy na wystawę warto taki zakup przemyśleć i zastanowić się nad tym, jaki produkt kupić, aby posłużył nam przez wiele lat.

Przedstawiam poniżej kilka aspektów na które warto zwrócić uwagę decydując się na takie elementy jak gablota muzealna, czy tez gablota wystawowa.
-rozmiar gabloty jest bardzo istotny, wybór rozmiaru zależy od wielu czynników takich jak typ rozmieszczenia elementów gabloty, czy miejsce jakie mamy do przeznaczenia na daną gablotę. Gabloty muzealne mogą być wysokie i wąskie, bądź niższe i szerokie, w zależności od tego, jakie eksponaty mają się w nich mieścić możemy dostosowywać rozmiar do naszych potrzeb.
-zabezpieczenia są istotną częścią takiej gabloty zwłaszcza w przypadku wstawiania do niej cennych, lub unikatowych eksponatów. Zabezpieczenia mogą mieć formę zamka na klucz, lub alarmu.
-rozmieszczenie półek tak jak w przypadku rozmiarów gabloty jest istotne, należy brać pod uwagę wielkość eksponatów i ich rodzaj.
-dodatkowo warto zwrócić uwagę na przejrzystość gabloty, a również takie dodatkowe elementy jak podświetlenie eksponatów światłami LED.