Od czego zacząć wybór gabloty? Gablota przesuwna drewniana – gabloty szkolne

Od czego zacząć wybór gabloty? Gablota przesuwna drewniana – gabloty szkolne

Wybór gabloty zawsze zaczyna się od określenia jej przeznaczenia, z racji tego, że na rynku znajdziemy wiele rodzai i typów gablot przyjrzyjmy się temu co jest dostępne, aby dopasować idealnie dobraną gablotę do naszych potrzeb.
Przede wszystkim musisz określić, czy potrzebujesz gabloty do umieszczenia jej wewnątrz budynku, czy na zewnątrz na powietrzu.

Gabloty zewnętrzne powinny mieć dodatkowe zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi.
Przeznaczenie gabloty jest również niezwykle istotne, postaraj się sprecyzować, czy interesują Cię tak zwane gabloty szkolne, czyli: ogłoszeniowe, informacyjne, na sztandary, medale, czy też potrzebujesz gabloty ekspozycyjnej, lub witryny do sklepu.
Zastanów się czy dysponujesz odpowiednią ilością miejsca na gablotę stojącą, jeśli nie – dobrze sprawdzi się gablota przesuwna wisząca, która wymaga zdecydowanie mniej miejsca.
Ważny jest typ, ilość skrzydeł i sposób i kierunek otwierania gabloty, a także materiał jej wykonania. Zastanów się, czy do charakteru pomieszczenia będzie bardziej pasowała gablota drewniana, czy odrobinę nowocześniej wyglądająca gablota aluminiowa.