Dlaczego warto wybrać susz z lucerny?

Dlaczego warto wybrać susz z lucerny?

Hodowcy którzy nie podążają za nowinkami oraz nie śledzą aktualnej wiedzy na temat karmienia wszelakich zwierząt mogą zostać znacznie w tyle. Warto wiedzieć, że karmienie z wykorzystaniem paszy jeszcze nigdy dotąd nie było takie łatwe i jeszcze nigdy nie było tak przystępne cenowo jak jest w tej chwili. Jak wynika z wielu opinii, duża większość hodowców wciąż zastanawia się nad tym, jaki dodatek do ich paszy okaże się najrozsądniejszym wyborem. Otóż w gronie potencjalnych kandydatów powinna znaleźć się bez wątpienia lucerna. Jest to nic innego jak jeden z wielu gatunków zielonki, czyli rośliny jednorocznej i od dziesięcioleci wykorzystywanej przez rolników do skarmiania zwierząt. Dzisiaj jednak wszystko się zmienia, nawet w tym przypadku w cale nie jesteśmy zmuszeni na korzystanie z tzw. zielonki. Bowiem bez trudu zakupimy formę suszu, która jest zdecydowanie wygodniejsza i nie wymaga od nas tak dużego nakładu sił.

Dlaczego warto wybrać susz?

Oczywistą sprawą jest, że znajdą się sprzymierzeńcy oraz wrogowie tego konkretnego dodatku do paszy. W dalszym ciągu jest wiele osób praktykujących jej uprawę w formie zielonki, jednak lucerna suszona oferuje bardzo podobne wartości, a podczas wysuszania oraz obróbki nie traci swoich wartości co jest jej ogromną zaletą. Wielu gospodarzy, którzy zdecydowali się na jej praktyczne zastosowanie w swoim gospodarskie nie mają powodu do narzekania. Co więcej, bardzo dobrze wypowiadają się na jej temat oraz zachęcają zainteresowanych do niezwłocznego zakupu i skarmiania zwierząt. Zauważono również, że lucerna suszona jest bardzo chętnie spożywana przez zwierzęta, tyczy się to zarówno bydła, koni, trzody chlewnej jak i owiec, gęsi i kur. Zatem niezależnie jaki gatunek zwierząt hodujemy z pewnością będzie to najlepsze rozwiązanie które nie tylko dostarczy im wiele substancji odżywczych ale przede wszystkim nie będzie problemów z ich konsumpcją. Przecież doskonale wiadomo, że niektóre dodatki nie są chętnie zjadane co w ostateczności wyklucza ich dalsze stosowane, na szczęście w tym przypadku nie będzie z tym problemu.

Specyfikacja jakości

Bardzo ważnym, a nawet najważniejszym jest to dotyczące proponowanych substancji odżywczych, które są najważniejsze i od których zależy wzrost oraz zdrowie zwierząt hodowlanych. Mając na myśli lucerne należy wspomnieć, że jest ona źródłem choliny, beta-karotenu, witaminy A, B2, C, E oraz K. To jeszcze nie wszystko, ponieważ znajdziemy w niej białko ogólne osiągające wartość 18%, poza tym znajdują się niewielkie, a wręcz śladowe ilości tłuszczy wynoszącego 4%. Kolejnym plusem jest zawartość włókien stanowiących ponad 30% co w szczególności wpływa na szybki rozwój zwierząt. Wszystkie te plusy połączone w jedną całość dają nam naprawdę warty uwagi produkt, którego zakup nie okaże się błędem a bardzo dobrym i przemyślanym krokiem. Patrząc na aktualne ceny można mieć co do tego wątpliwości, jednak produkt ten znajduje się w przyzwoitej cenie dla każdego. Reasumując gdy poszukujemy nowego dodatku do pasz, nie warto czekać i  ją wypróbować.