Gdzie spotkamy gabloty i witryny sklepowe. Gablota wolnostojąca, gabloty ekspozycyjne – Warszawa Praga Centrum

Gdzie spotkamy gabloty i witryny sklepowe. Gablota wolnostojąca, gabloty ekspozycyjne – Warszawa Praga Centrum

W galeriach handlowych, na ulicach, w sklepach zewsząd otaczają nas gabloty ekspozycyjne zachęcające do kupna przeróżnych towarów. W dużych miastach jak na przykład Warszawa Praga centrum takie witryny znajdziemy dosłownie wszędzie. Pojawiają się między innymi w miejscach takich jak:
Jubiler – tutaj gabloty ekspozycyjne są bardzo ważne w przypadku drogiej biżuterii, która musi być zabezpieczana przed kradzieżą, czy uszkodzeniami.

U jubilera większość gablot i witryn powinna być zabezpieczana dodatkowo alarmami, lub chociażby zamkami zamykanymi na klucz. Gabloty mogą być przeszklone do ekspozycji towarów, lub w pełni zabudowane służące tylko do przechowywania biżuterii.
W sklepach odzieżowych również natkniemy się na takie witryny i gabloty, między innymi do ekspozycji ważnych dodatków do ubrań, takich jak na przykład torebki, obuwie, paski i inne elementy dekoracyjne garderoby.
W każdym sklepie spożywczym dużą rolę gra przede wszystkim gablota wolnostojąca, w której znajdują się produkty na których sprzedaży zależy kasjerowi najbardziej. Tyczy się to ciekawych promocji, czy innych wartościowych produktów.